|
Goede Vrijdag: 3 april 2026
Goede Vrijdag: 3 april 2026
Johannes 19,1–19,37
Hij zei: ‘Het is volbracht.’ Hij boog zijn hoofd en gaf de geest.
De laatste dagen van onze Heer, het ultieme lijden van de mensenzoon en de Zoon van God. Al talloze malen gehoord of gelezen, toch maakt het verhaal elke keer indruk.
Gevangenneming, verhoor, vernedering, geseling, kruisiging en dood ... Gods liefde en genade voor de wereld en ons, gegeven in dit offer. Jezus’ lijden, kruis en sterven.
Hij sprak de woorden ‘Het is volbracht’, boog zijn hoofd en gaf de geest. Jezus was bezield om zijn levensweg en nu deze lijdensweg te gaan. Tot aan het kruis en de dood toe. Het past ons om stil te worden.
Voor de schikking zijn klassieke symbolen zoals doornen en de anemonen gekozen. Doornen om het lijden te onderstrepen. Een middeleeuwse legende vertelt ons dat de rode anemonen zijn ontstaan door bloeddruppels van Christus op witte bloemen toen Hij aan het kruis hing.
Het is stil geworden,
pijnlijke stekels en
bloemen bloedrood
bij het kruis.
|